עתיקות קיסריה

אם שכרתם צימר לסופ"ש במושב בית חנניה או שאתם סתם מתארחים אצל חברים שגרים באזור, אנו ממליצים בחום לבקר בעתיקות קיסריה – אטרקציה מדהימה ומעניינת שנמצאת במרחק נסיעה קצרה מבית חנניה.

עתיקות קיסריה

זהו מקום מיוחד במינו שקצת קשה לתאר במילים את ההרגשה שרוב האנשים חווים כאשר מגיעים אל המקום. אוהבי היסטוריה וחובבי אתרים ארכאולוגיים חוזרים אל עתיקות קיסריה שוב ושוב על מנת לחוות את האווירה המיוחדת שיש במקום. במרכז המבקרים מקרינים סרט על מסך גדול שמיד מכניס אתכם לאווירה ומסביר על ההיסטוריה של העיר.

כאן תוכלו לראות פסלים מתקופת הורדוס, תאטרון רומי, מרחצאות של פעם ועוד. ברגע שתרגישו רעבים, תוכלו לאכול באחת מעשרות המסעדות שיש באזור.

עלות כניסה הינה 39 ש"ח למבוגר, 24 ש"ח לילד ו33 ש"ח לסטודנט (בהצגת תעודת סטודנט).

עוד קצת היסטוריה

כפי שידוע, הורדוס שהשם השני שלו הינו "מלך הבנאי" קיבל במתנה את העיר קיסריה מהקיסר הרומי. מפה, אגב, מגיע השם של העיר – הורדוס החליט לקרוא לה על שם הקיסר והתחיל בבנייה. כך, הוקם הנמל, מקדשים, מרחצאות, תאטרון ועוד. את כל אלו תוכלו לראות במו עיניכם בגן הלאומי קיסריה ולאחר מכן להנות מהשקיעה בים עם סלסלת פירות טעימה על מחצלת נוחה (מומלץ להביא מהבית).

דרכי הגעה

אם אתם נוסעים ברכב פרטי, הדרך המהירה ביותר להגיע אל עתיקות קיסריה היא דרך כביש החוף. יש לרדת מהכביש במחלף קיסריה ולאחר מכן לפנות מערבה. נסיעה של כרבע שעה ממושב בית חנניה.

מי שמגיע בתחבורה ציבורית, יכול להעלות על קו מספר 76 או 80 המגיעים עד מרכז עתיקות.