שביל ישראל בסמוך לבית חנניה

אחת האטרקציות הפופולריות ביותר שמושכת אליה תיירים רבים, היא שביל ישראל. זהו שביל שעובר לכל אורך מדינת ישראל ואורכו כ1000 ק"מ, ההתחלה של השביל הינה באזור שנקרא קיבוץ דן והינו מסתיים ליד אילת, בגבול טאבה. השביל מתחלק ל44 קטעים מהצפון לדרום ובית חנניה נמצא צמוד לקטע מספר 18.

קטע 18

הסיבה לכך שאנשים רבים מגיעים למושב בית חנניה ומזמינים צימר באזור זה לסופ"ש עד שבוע שלם, הוא בשל העבודה כי קטע 18 של שביל ישראל מתחיל בדיוק במושב זה.

חלק 18 של שביל ישראל נחשב לדרגת קושי בינונית ומתאים לכל המשפחה בגלל שההליכה בו קלה. לאחר שתצאו מבית חנניה ותעברו את אמת המים, תגיעו ליישוב הנקרא ג'סר א-זארקה שבתרגום מערבית אומר "הגשר על הנחל הכחול". היישוב נקרא כך על שם הגשר שנבנה ממש על נחל תנינים המפורסם (בערבית, נחל תנינים נקרא הנחל הכחול).

אם בשלב זה תגלו שאתם רעבים, תוכלו לקפוץ לבית הקפה שנמצא בסוף כפר ג'סר א-זארקה והינו פתוח בכל ימות השבוע. משם השביל ממשיך לקיסריה ולאחר מכן, אל חדרה.

בדרך תראו המון נופים יפים ואתרים היסטוריים.

מה לקחת?

לא משנה באיזו עונה החלטתם לעשות את טיול, חשוב מאוד שתגיעו בנעליים נוחות, הרי, אחרי הכל, מדובר על הליכה ארוכה וחשוב שלא תסבלו מכאבי רגליים בגלל נעליים לא נוחות. מומלץ לקחת נעליי ספורט רגילות שכבר עשיתם איתן הליכות בעבר. כמו כן, אל תשכחו לקחת בקבוק מים (ליטר אחד לפחות, מומלץ יותר) וכובע.